Лікування катаракти без операції
Лікування катаракти без операції
Досліджуючи питання, як позбутися катаракти, потрібно розібратися, які методи її лікування сьогодні вважають найбільш прогресивними. Наприклад, чи існують очні краплі від катаракти або інші консервативні засоби її лікування.
Чи можна вилікувати катаракту без операції
Фахівці знають, що це захворювання є зміною структури кришталика, яка є незворотною, і методів лікування катаракти без операції немає. Цієї недуги не можна позбутися ніякими консервативними й альтернативними засобами – ні дієтою, ні масажем, ні будь-якими народними способами. На цей час у світовій практиці не зафіксовано жодного випадку, щоб катаракта розсмокталася. Це все одно, якщо зварити куряче яйце і чекати, що воно знову повернеться до колишнього рідкого стану. Такі ж морфологічні зміни відбуваються в кришталику, і шляху назад немає. Є просто люди, які обманюють інших, обіцяючи чудодійні краплі при катаракті чи добавки. Простодушні люди вірять і купуються на ці розповіді, витрачають гроші, щось п'ють. Єдиним ефектом може бути незначне уповільнення прогресування хвороби, але це й все. В результаті нічого не розсмоктується, та ще й втрачається дорогоцінний час.
Лікування катаракти, краплі
Медикам відомо, що над пошуком крапель та пігулок від катаракти вже не один рік працюють провідні фармацевтичні компанії світу, вкладаючи в розробки мільйонні кошти. І якби такі ліки винайшли, вони вже давно застосовувалися б на практиці. Але, на жаль, поки що розробки залишаються безрезультатними. А 90% порад «доброзичливців» – чистісінька брехня. Сьогодні єдиним ефективним методом боротьби з катарактою залишається хірургічне втручання.
Операція з видалення катаракти – це нестрашно
Ще кілька десятків років тому видалення катаракти було складним завданням як для лікаря, так і для пацієнта. На зорі становлення катарактальної хірургії доводилося чекати дозрівання катаракти, доки кришталик повністю помутніє. На той час не існувало методик та обладнання, які б дозволяли зробити операцію раніше. Сама операція була досить травматичною, із значним розрізом ока та накладанням шва. Більше того, людина кілька тижнів змушена була перебувати в стаціонарі на постільному режимі. І лише після цього пацієнту дозволяли потроху вставати з великими обмеженнями у навантаженні – як зоровому, так і фізичному. Наступного дня після операції день людина бачила максимум 10%, а повноцінний зір з'являвся лише за 2–3 місяці.
Сьогодні завдяки розвитку науки і технічного прогресу процедура видалення катаракти суттєво спростилася. Сучасна операція проводиться амбулаторно, триває від 5 до 7 хвилин, у непростих випадках – до півгодини, після чого пацієнт того ж дня йде додому. Зазвичай у цей час він уже бачить (зір з'являється поступово, протягом кількох найближчих годин після операції), а максимальний зір отримує через кілька діб. Звичайно, бувають і неприємні відчуття, як-от сльозотеча, відчуття стороннього тіла в оці, незначна різь. Але негайно звертатися до лікаря потрібно лише за появи болю. Такі випадки швидше є винятком. Це підтверджують авторитетні досвідчені хірурги, які проводять тисячі таких операцій щорічно. Згідно з їх спостереженнями та практикою, 99% операцій проходять без ускладнень, і це серйозний аргумент не боятися операції та не зволікати з нею, а також обов'язково спостерігатися в офтальмолога.
Корисно запам'ятати
Отже, лікування катаракти без операції – це міф, й очних крапель при катаракті для її розсмоктування не існує. Хвороба зазвичай розвивається в обох очах, але з різним ступенем інтенсивності. Одночасно обидва ока не оперують, хоча тимчасовий ценз мінімальний. У разі сприятливого результату після операції на одному оці вже за день можна видаляти катаракту на другому. Протипоказання до операції мінімальні – період гострого запального процесу в оці чи індивідуальні особливості організму, які пов'язані з непереносимістю операції. Але це визначить фахівець, тим більше, що перед операцією пацієнт обов'язково проходить обстеження та здає аналізи.