Енциклопедія
ТУТ КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ І ОФТАЛЬМОЛОГІВ ВІД ЛІКАРІВ КЛІНІКИ ОФТАЛЬМІКА
Encyclopedia
Алфавітний покажчик
Выберите букву
Фільтр по публікаціям
В
Поганий зір обмежує людей багато в чому, адже майже 80% інформації про навколишній світ людина отримує за допомогою очей. У разі порушення роботи цього комунікативного каналу якість життя різко падає, людина стає менш вільною в багатьох аспектах життєдіяльності. Ось чому з давніх часів люди шукають можливість повернути втрачені зорові функції, поліпшити та відновити зір.
Ознайомитися
Вітректомія або видалення склоподібного тіла ока – це різновид одного з найбідьш складних напрямів сучасної офтальмології – вітреоретинального втручання. Цей вид операцій вважається віртуозною роботою і «вищим пілотажем» хірургії ока, де встановлені неймовірно високі критерії щодо досвіду та кваліфікації офтальмохірурга, а також підвищені вимоги до обладнання. Це пов'язано як з тяжкістю захворювань і різноманіттям їх причин, так і зі складністю лікування.
Ознайомитись
Г
Будь-яка хвороба очей несе в собі певні ризики для зору. Однак є захворювання, які відрізняються особливою підступністю протікання та непередбачуваністю наслідків. Одне з них – глаукома, яка без адекватного та своєчасного лікування часто призводить до інвалідності й повної втрати зору.
Ознайомитись
З
Що таке катаракта? Як відрізнити симптоми катаракти? Наскільки небезпечна хвороба? Як лікувати катаракту? Чи варто боятися операції з приводу катаракти?
Ці питання найчастіше задають пацієнти на прийомі в офтальмолога. У цій статті ми постараємось професійно та кваліфіковано дати відповіді на них і розвіяти зайві страхи, що породжені чутками та міфами.
Ознайомитись
Л
Чи безпечно робити лазерну корекцію зору до вагітності, чи краще перенести цю процедуру на якийсь час після розродження? Чи не стане гіршим зір у жінки після пологів, якщо їй зробили лазерну корекцію до вагітності? Чи можна проводити лазерну корекцію під час вагітності або лактації?
ОЗНАЙОМИТИСЬ
Людське око – складна оптична система, для нормальної роботи якої необхідне правильне функціонування кожного елемента. Однією з найбільш важливих і відповідальних за центральний і периферичний зір структур є сітківка ока – внутрішня багатошарова (10 шарів) оболонка очного яблука.
Ознайомитись
М
Термін «міопія» знайомий не всім, проте, що таке короткозорість зрозуміло кожному. Насправді це одне й те саме поняття: назва «міопія» (або короткозорість) походить від грецьких слів «myo» – мружитися і «ops» – зір. Звідси зрозуміло й сенс цієї патології очей: людина погано бачить предмети, що розташовані на далекій відстані, але добре бачить зблизька (від чого й друга назва – короткозорість).
Ознайомитись
П
Катаракта – одне із найрозповсюдженіших захворювань очей, основним проявом якого є помутніння кришталика. Найчастіше ця хвороба зустрічається у людей похилого віку, однак може з’явитися в молодому і навіть дитячому віці (катаракта вроджена, професійна, променева, посттравматична або викликана системними захворюваннями). Процес розвитку катаракти протікає по-різному – іноді повільно й непомітно, іноді стрімко.
Ознайомитись
Х
Хвороб очей існує багато. Вони можуть бути як вродженими або зумовленими спадковістю, так і набутими внаслідок тих чи інших чинників. У кожної людини захворювання очей можуть мати різні прояви в залежності від індивідуальних особливостей організму, і встановити грамотний діагноз може лише фахівець. У цій статті ми коротко розповімо про деякі найбільш поширені очні хвороби, які вимагають негайного звернення до лікаря. […]
Ознайомитись
Ш
Кришталик людського ока являє собою не що інше, як природну двоопуклу лінзу, об'єктив, завдяки якому промені світла фокусуються на сітківці, даючи можливість бачити. Мутніючи через різні причини, він втрачає свої функції, і в людини розвивається катаракта, яку потрібно лікувати.
Ознайомитись
contacts