Після операції катаракти
Після операції катаракти
Катаракта – одне із найрозповсюдженіших захворювань очей, основним проявом якого є помутніння кришталика. Найчастіше ця хвороба зустрічається у людей похилого віку, однак може з’явитися в молодому і навіть дитячому віці (катаракта вроджена, професійна, променева, посттравматична або викликана системними захворюваннями). Процес розвитку катаракти протікає по-різному – іноді повільно й непомітно, іноді стрімко. Прояви ж захворювання, які може відчути сама людина, багато в чому залежать від ділянки помутніння кришталика. Поступово у людей з катарактою затуманюється зір, у декого порушується сприйняття світла, знижується гострота зору, все навкруги може набувати коричневого відтінку. В будь-якому разі, точний і своєчасний діагноз може поставити лише лікар: що раніше він це зробить, то ефективнішим буде процес лікування катаракти і легшим реабілітаційний період, а це вже робить життя після операції катаракти кращим.
Однак практика показує, що люди по-різному і не завжди відповідально ставляться до такого серйозного захворювання. Деякі пацієнти вважають, що операцію треба робити відразу ж після постановки діагнозу, інші думають, що в цьому випадку немає приводу для поспіху. У підсумку вони на тривалий період відкладають видалення катаракти Ціною такого зволікання може стати більш тяжкий перебіг післяопераційного періоду. Щоб такого не сталося, важливо регулярно відвідувати офтальмолога, особливо після сорока років або в разі виявлення у себе якихось проблем із зором. Зазвичай лікарі рекомендують пацієнтам робити операцію з видалення катаракти відразу, як тільки хвороба починає заважати їм вести звичний спосіб життя. Цьому обов'язково мають передувати ретельна діагностика та необхідні обстеження. Якщо людина звернеться до фахівця вчасно, прогноз здебільшого буде позитивним. Сучасні технології роблять катаракту повністю виліковною і дозволяють вжити всіх необхідних заходів для максимального відновлення зору.
Життя після видалення катаракти
Лікування катаракти часто овіяне недостовірною інформацією, наприклад, що хворобу можна вилікувати краплями або народними засобами. Це, звичайно, міф.
Сьогодні єдиним ефективним способом позбутися від катаракти є хірургічне втручання. Як свідчать лікарі, експерти та відгуки пацієнтів після операції катаракти, ця процедура малотравматична, завдяки спеціальному обладнанню шви після неї не накладаються, а розріз самогерметизується. Операція проводиться без уколів (крапельна анестезія), вона практично безболісна, виконується дуже швидко, не потребує стаціонарного лікування (пацієнт після операції в той самий день йде додому). А ось дезінформація, якою можуть забезпечити «всезнайки» – родичі, знайомі або малознайомі люди, які насправді погано розбираються в цьому питанні – може стати причиною відстрочки необхідного лікування і, відповідно, вплинути на результати лікування катаракти після операції. Форуми або соцмережі можуть бути надійним джерелом інформації тільки тому в разі, якщо їх модерують лікарі спеціалізованого медичного закладу. Отже, ставлячи собі питання про те, як вести себе після операції видалення катаракти, як проходить операція, як до неї підготуватися, що не можна робити при катаракті й подібними до них, краще вивчати сторінки або сайти спеціалізованих офтальмологічних медичних центрів на кшталт «Офтальміки».