Вправи для відновлення зору
Вправи для відновлення зору
Відновлення зору
Люди мало замислюються над значущістю відновлення зору й сприймають зір, цей дивовижний дар природи, як щось само собою зрозуміле. Проте саме очі служать людині головним пізнавальним і комунікативним каналом: з їхньою допомогою ми отримуємо до 70% інформації про навколишній світ. Існують різні методи відновлення зору, серед яких відновлення зору лазером за правом посідає почесне перше місце. І це невипадково, адже лазерна корекція зору вважається найбезпечнішим і найефективнішим методом відновлення зору. До речі, значення слова «зір» є набагато глибшим, ніж просто «здатність бачити». Так, відповідно до словника В. Даля, дієслово «зріти», крім буквального значення, позначає також «осягати, розуміти». Це ще раз підтверджує, що важливість зору важко переоцінити, а ось недооцінити, на жаль, можна.
Чому падає зір?
Проблема поганого зору стара як світ. У наш час вона набуває загрозливих масштабів, адже перетворилася з індивідуальної на соціальну. Вона обмежує людей, які погано бачать, у виборі професії та в громадській активності, веде до різних ускладнень і навіть сліпоти. Згідно зі статистикою, кожен третій житель планети сьогодні має порушення зору. Здебільшого це ціна прогресу. Але є і зворотна сторона медалі – прогрес сприяє можливості відновити зір.
Серед причин погіршення зору, крім спадковості (яка, безумовно, є провідним фактором), існує цілий комплекс набутих чинників. Наприклад, занадто тривалі зорові навантаження (особливо на близькій відстані), робота за комп'ютером, читання в транспорті, погане освітлення, ігри на мобільному телефоні, стреси, екологія, неправильне харчування, недостатня фізична активність тощо.
Чи можна відновити зір?
Наші очі потребують постійного догляду та уваги. Нехтування цими правилами може призвести до погіршення зору і перевтоми всього організму. Зрештою можливо навіть загострення хронічних захворювань. Що раніше й ретельніше людина починає піклуватися про свій зір, то краще. Найголовніше не відпускати будь-яку проблему «на самоплив», не займатися самолікуванням, а звернутися до грамотного фахівця, в цьому разі до лікаря-офтальмолога. Адже може бути багато причин для поганого зору, і їх потрібно виявити, пролікувати й відновити зір.
Чи допомагає поліпшити зір гімнастика для очей?
Напевно більшість людей знають, що існують спеціальні вправи для поліпшення зору, які допомагають зняти напругу з очних м'язів. Досить часто лікарі-офтальмологи рекомендують пацієнтам регулярно робити різні комплекси зарядки для очей. Однак за допомогою таких вправ кардинально поліпшити зір неможливо, це лише профілактичні заходи. Адже короткозорість або далекозорість є результатом зміненої форми ока, коли його довжина більше або менше, ніж має бути в нормі. Відновити зір в такому разі можна за допомогою інших методів, зокрема лазерної корекції зору.
Як виправити або відновити зір найпростішим способом?
Важливо пам'ятати, що неправильні методи корекції зору є основними ворогами наших очей. Способи боротьби з поганим зором люди шукають практично впродовж усієї історії існування людства. З еволюцією та розвитком науково-технічного прогресу змінювалися й варіанти вирішення проблеми. Серед основних методів відновлення зору корекції зору сьогодні – окуляри, контактні лінзи, нічні лінзи Парагон. Але найефективнішим, найбезпечнішим і найпрогресивнішим з них у всьому світі визнають лазерну корекцію зору.
Як поліпшити зір за тиждень?
Говорячи про корекцію зору лазером, можна почути думку, що цей метод занадто «молодий», адже він з'явився трохи більше 30 років тому. Але ж це достатній період для вдосконалення технологій і обладнання. З огляду на те, що перспективу лазерних методів лікування вже давно побачили в усьому світі, ці технології для відновлення зору розвиваються сьогодні семимильними кроками, досягаючи все нових висот.
Відновлення зору за тиждень
Крім того, за ці роки мільйони людей скористалися цим методом відновлення зору, і в разі необхідності завжди є можливість дізнатися відгуки конкретних людей про операцію, відчуття під час її проведення та результати корекції зору лазером. Зазвичай люди, які зробили процедуру з відновлення зору лазером, одностайні в своїх відчуттях: вони зрозуміли, що означає повноцінне життя з гарним зором. Це найпростіший спосіб отримати новий зір і робити те, в чому людина раніше себе обмежувала. Наприклад, вільно управляти автомобілем, плавати, займатися дайвінгом, тенісом, контактними видами спорту, стрибати з парашутом тощо. До того ж, корекція лазером ще й дуже швидка процедура. Якщо ви хочете знати, як поліпшити зір якнайшвидше, наприклад, за тиждень, то кращого методу вам не знайти.
Як коригують зір лазером?
Промені світла, перед тим як сфокусуватися на сітківці, проходять в оці людини через кілька заломлюючих середовищ. Таким чином утворюється чітке зображення – гарний зір. У разі збільшених або зменшених розмірів ока (короткозорість або далекозорість відповідно), а також через неправильну форму рогівки при астигматизмі рефракція порушується. Фокус на сітківку не потрапляє, що призводить до розмитості обрисів предметів і не дуже яскравого зображення – поганого зору. Якщо змінити форму рогівки, ці можна усунути. Корекція лазером дозволяє привести у відповідність довжину ока та його оптичний апарат. Важливо, що операція з відновлення зору дозволяє зберегти природну форму рогівки, враховуючи індивідуальність ока кожної людини. Вона зачіпає лише поверхневу оболонку ока, без втручання в його внутрішню структуру. Тому це єдине оперативне втручання для відновлення зору, яке можна робити на двох очах одночасно. Цікаво, що в Західній Європі і США лазерну корекцію зору прирівнюють до косметичної процедури – там її можна робити навіть у відділах оптики великих торгових центрів, де встановлено лазер.
Які особливості проведення корекції лазером?
За методикою OptiLasik процедура відновлення зору практично не дає больових відчуттів завдяки застосуванню крапельної анестезії, без будь-яких уколів. Проводиться вона амбулаторно, триває десь 12–15 хвилин, а в цілому людина має бути в клініці 3-4 години, не більше. Після цього можна відправлятися додому і вже наступного дня йти на роботу чи на навчання, тобто відчувати себе повноцінно. У перші 8–10 годин може спостерігатися підвищена сльозотеча і світлобоязнь, але поступово всі ці неприємності проходять. Вартість корекції зору лазером вказана на сторінці «Наші ціни».
Як змінюються результати через певний час після проведення корекції лазером?
До впровадження цієї процедури в практику її довго клінічно випробували, і лише після цього почали застосовувати у всьому світі. Сьогодні багаторічні спостереження за пацієнтами, які зробили корекцію лазером, доводять її ефективність і безпеку. Повне відновлення зору і стабільність результатів спостерігаються у 98% пацієнтів. Причому спрогнозувати результати лікар може ще на стадії обстеження. Повторно робити операцію з відновлення зору лазером не доведеться – вона робиться раз і на все життя. Винятком може бути великий ступінь астигматизму, тоді проводиться двоетапна корекція.
Які обмеження виникають після проведення лазерної корекції?
Обмежень за фізичними або зоровими навантаженнями після цієї процедури немає, крім дотримання деяких застережень у післяопераційному періоді. Саме тому цей спосіб відновлення зору найчастіше застосовують для певних професій, які передбачають підвищені навантаження на людей (каскадери, боксери, рятувальники, льотчики-випробувачі, альпіністи).
В яких випадках протипоказано робити корекцію зору за допомогою лазера?
Корекція лазером не рекомендується пацієнтам в наступних випадках:
• до18 років, поки не буде остаточно сформовано очне яблуко;
• значні порушення рефракції (більше 15 D);
• дуже тонка рогівка (завтовшки менш 440-450 мкм);
• деякі офтальмологічні хвороби: катаракта (незалежно від стадії розвитку), глаукома, прогресуюча короткозорість, кератоконус, вірусна інфекція очей;
• загальні захворювання організму (системні й аутоімунні).
Кому показана така процедура?
Людям у віці 18-45 років, а також тим, хто має короткозорість (до -15 D), далекозорість (до + 6D), астигматизм (до ± 6 D) - при стабільному зорі й за відсутності гострих і хронічних захворювань очей.
Післямова:
Кожна людина має право самостійно вибирати найбільш прийнятний для себе спосіб лікування зору. Однак без консультації кваліфікованого лікаря тут не обійтися. Точна діагностика – це вже половина шляху до вирішення проблеми, і провести обстеження на високому рівні, а також запропонувати подальший план дій може тільки фахівець.